معرفی دوربین های جدید CMOS بوسیله سونی

سونی به تازگی از ماژول های دوربین جدید SXGA رونمایی کرده است که امکان تغییر سنسور CCD به سنسورهای CMOS را در اختیار کاربران قرار می دهد. اولین دوربینی که در این سری موجود خواهد بود، دوربین XCG-CG160 است که در حالت های رنگی و تک رنگ موجود می باشد و از سنسور IMX273 با سایز 1/3 اینچ استفاده می کند. سنسوری که سونی اعلام کرده است می تواند جایگزین مناسبی برای سنسور  ICX445 CCD باشد.

سنسور IMX273 دارای 1.6 میلیون پیکسل است که امکان دستیابی به فریم ریت 75 فریم بر ثانیه را با استفاده از رابط GigE در اختیار کاربران قرار می دهد. دوربین های C-Mount از قابلیت defect-pixel correction یا تصحیح نقص های پیکسل و shading correction یا تصحیح سایه بهره می برد. این ماژول همچنین از نرم افزار نسخه ی 1.1 سونی که به وسیله ی Cognex VisionPro و GigE Version 2.0  تایید شده اند، پشتیبانی می کند.

مدل سیاه و سفید از این سنسور به سرعت عرضه خواهند شد اما علاقه مندان به خرید مدل رنگی آن باید تا ماه دسامبر سال جاری منتظر بمانند. این در حالی است که مدل های بهره مند از نسل سوم USB سونی در سه ماهه ی اول سال 2018 عرضه خواهند شد.