سونی از دوربین های جدید 4K HDR خود رونمایی کرد

سونی به تازگی از سه دوربین 4K HDR خود رونمایی کرده است که در آن ها از سیستم فوکوس اتوماتیک Fast Hybrid  استفاده شده است. این سه مدل دوربین عبارتند از: XDCAM PXW-Z90, NXCAM HXR-NX80 و Handycam FDR-AX700.
Anthony Kable مدیر گروه تولید محتوای سونی استرالیا در این زمینه می گوید:
ما عمیقاً به توانمندسازی مشتریان خود برای ساخت داستان های فوق العاده باور داریم. چه کاربران ما خبرنگار باشند و قصد پوشش یک خبر فوری را داشته باشند و چه فریلنسر باشند و قصد همکاری های کوتاه مدت را داشته باشند، ما باید آن ها را توانمند کنیم.
او در ادامه گفت:
دوربین های جدید فیلم برداری ما دقیقاً برای همین موضوع ساخته شده اند. با این دوربین های جدید، توانایی لازم بروی فوکوس درست بروی سوژه ها کاهش می یابد و فرآیند پس تولید محتوا نیز ساده تر خواهد شد که این موارد به افزایش تمرکز کاربران برای تولید بهتر کمک خواهد کرد.

بنابر اعلام سونی، در هر سه مدل دوربین جدید از لنزهای 29 میلی متری واید ساخت کمپانی زیس استفاده خواهد شد که قابلیت زوم اپتیکال 12 برابری را در اختیار کاربران قرار می دهد. در این دوربین ها از فناوری فوکوس سریع سونی با نام Fast Hybrid و سنسور Exmor RS CMOS نیز استفاده خواهد شد.
نکته ی مهم دیگر در مورد این دوربین ها، پشتیبانی از ضبط ویدئوهای 4K HDR با استفاده از  Hybrid Log Gamma (HLG) می باشد که فرآیند تولید این محتوا را ساده تر می کند.