گوشی جدید Xperia XA1 Plus

اکسپریا XA1 Plus یکی از سه گوشی هوشمند سونی است که در نمایشگاه IFA 2017 در شهر برلین معرفی شد. این گوشی هوشمند، خود را در جایگاهی بین اکسپریا XA1 و اکسپریا XA1 Ultra قرار داده اما ویژگی های متفاوتی دارد که آن را برتر از دو برابر خود کرده است.

مهمترین تفاوتی که اکسپریا XA1 Plus با دو برابر خود دارد، بهره مندی از سنسور اثر انگشت است. اما تفاوت دیگر که خیلی هم به چشم می آید، استفاده از یک باتری قدرتمند در این تلفن هوشمند میان رده است که حتی اکسپریا XA1 Ultra با صفحه نمایش بزرگتر نیز از آن محروم است.

باتری 3430 میلی آمپر بر ساعت در اکسپریا XA1 Plus، از همان روز معرفی خیلی جلب توجه کرد. چرا که سونی معمولاً در اسمارت فون های میان رده خود از باتری های کم ظرفیت تر استفاده میکند. این اسمارت فون میان رده، در زمینه باتری عملکرد فوق العاده ای را به ثبت رسانده است.

اکسپریا XA1 Plus موفق شد تا مجموع 102 ساعت ماندگاری باتری را به نام خود ثبت کند. نکته جالب اینجاست که این آزمایش در اندروید 7.1 به عمل آمده که به نسبت، نسخه ای پرمصرف تر از اندروید 8.0 به حساب می آید. این 102 ساعت از ترکیب سه حالت، یعنی 22:43 ساعت مکالمه، 15:31 ساعت مرور وب و 12:28 ساعت پخش ویدئو بدست آمده است.