چگونه سیستم عامل تلویزیون سونی را بروزرسانی کنیم؟

چند سالی هست که شرکت سونی روی تلویزیون های براویای خود ، سیستم عامل اندروید قرار داده است و سیستم عامل تلویزیون ها نیز همانند تمام سیستم عامل ها نیاز به بروزرسانی دارد . شما با بروزرسانی سیستم عامل تلویزیون سونی خود ، تلویزیون خود را سالم تر نگه داشته و می توانید از جدیدترین امکانات برخوردار شوید .
شما به دو روش می توانید تلویزیون سونی خود را آپدیت کنید . در روش اول خود تلویزیون فایل آپدیت را از طریق اینترنت دریافت کرده و بر روی خود نصب می کند . اما در روش دوم شما فایل بروزرسانی تلویزیون خود را از اینترنت دانلود کرده و روی یک فلش USB میریزید و سپس بوسیله فلش تلویزیون خود را آپدیت می کنید . ما در این مقاله هر دو روش را توضیح می دهیم ولی چیزی که بسیار اهمیت دارد این است که دستورالعمل را با دقت خوانده و اجرا کنید تا تلویزیون شما به مشکل برنخورد.در هنگام اجرای مراحل بروزرسانی به هیچ عنوان تلویزیون خود را خاموش نکرده و از برق نکشید و بجز مواردی که در دستورالعمل گفته شده هیچ دکمه دیگری را فشار ندهید .

روش اول

در روش اول تلویزیون شما حتما باید از طریق کابل شبکه و یا wifi به اینترنت متصل باشد تا بتواند فایل بروزرسانی را دریافت کند .
بعد از اینکه از اتصال تلویزیون به اینترنت مطمئن شدید ، دکمه Home روی کنترل تلویزیون را فشار دهید .در صفحه ای که برای شما باز میشود ، گزینه Help را انتخاب کنید تا وارد صفحه Help تلویزیون سونی شوید .
در صفحه Help به سمت پایین حرکت کنید تا به گزینه System Software Update برسید سپس این گزینه را کلیک کنید .در منوی System Software Update  دو قسمت وجود دارد :

1. automatic software download
این گزینه به شما امکان دانلود خودکار آپدیت سیستم عامل تلویزیون را می دهد .

2. check for a system software update
این گزینه بررسی می کند که برای تلویزیون سونی شما ،  بروزرسانی جدیدی وجود دارد یا خیر .

نکته مهم : حتی اگر دانلود خودکار آپدیت تلویزیون سونی شما ، روی on تنظیم شده باشد ، تا زمانی که شما با حفظ حریم خصوصی سونی موافقت نکرده باشید ، تلویزیون شما بروزرسانی سیستم عامل را از طریق اینترنت دریافت نمی کند . پس قبل از هر کاری به منوی Home/Help/Privacy Setting تلویزیون سونی خود بروید و با سیاست حفظ حریم خصوصی سونی موافقت کنید .
بعد از اینکه نکته فوق را اجرا کردید به Home/Help/System Software Update برگردید و گزینه اول automatic software download  را انتخاب کنید .
پس از انتخاب این گزینه ، تلویزیون از شما سوال میکند که آیا شما مایل به ادامه دانلود و نمایش محتویات بروزرسانی هستید یا خیر ؟ که شما برای ادامه باید گزینه Yes را انتخاب کنید .
دقت داشته باشید که دانلود آپدیت و نصب آن دو فرآیند متفاوت هستند و شما میتوانید در هنگام دانلود ، بطور عادی از تلویزیون خود استفاده کنید .بعد از دانلود (که زمان آن بستگی به سرعت اینترنت شما دارد ) ، شما میتوانید با انتخاب گزینه OK آپدیت جدید را بر روی تلویزیون سونی خود نصب کنید و اگر مایل هستید نصب را در زمان دیگر انجام دهید ، گزینه Cancel را انتخاب کنید .
باید توجه داشته باشید که نصب آپدیت جدید بر روی تلویزیون چیزی حدود سی دقیقه طول میکشد که در این مدت شما به هیچ عنوان نباید از تلویزیون استفاده کرده ، دکمه های آن را فشار دهید و یا آن را خاموش کنید .

روش دوم

روش دیگر برای بروزرسانی تلویزیون سونی این است که شما خود فایل آپدیت را از اینترنت دریافت کرده و سپس آن را با یک فلش USB به تلویزیون خود منتقل کنید .
جهت دانلود فایل آپدیت روی لینک زیر کلیک کنید.
 

https://www.sony-asia.com/electronics/support/televisions-projectors

 

در صفحه ای که برای شما باز می شود ، در قسمت Model name or keywords ، نام مدل تلویزیون سونی خود را وارد نموده و کلمه Search را
فشاردهید .(نام مدل تلویزیون های سونی معمولا در پشت دستگاه نوشته میشود .)در صفحه جدید گزینه Download را انتخاب کنید .حال در میان گزینه های آپدیت Asia pasific را انتخاب کرده و در صفحه جدید دکمه Download را فشار دهید .بعد از دریافت کامل فایل آپدیت ، آن را روی یک فلش بدون ویروس کپی کنید . دقت کنید که فایل آپدیت را باید روی روت فلش بریزید .بعد از اینکه فایل بروزرسانی تلویزیون آماده شد ، ابتدا تلویزیون خود را روشن کنید . سپس فلش USB حاوی فایل آپدیت را به یکی از درگاههای USB تلویزیون بزنید .منتظر بمانید تا تلویزیون فلش شما را شناسایی کنید .(اگر تلویزیون فلش را نشناخت ، یکبار تلویزیون را بوسیله ریموت کنترل خاموش و روشن کنید .)بعد از شناسایی ،تلویزیون شروع به خواندن و نصب فایل آپدیت بر روی خود می کند .بعد از حدود یک ربع تا نیم ساعت ، تلویزیون خاموش و سپس روشن شده و پیغام Software Update is Complete بر روی صفحه نمایان می شود . در اینجا آپدیت تلویزیون به پایان رسیده و با دقت فلش را از تلویزیون جدا کنید .
در هنگامی که تلویزیون در حال آپدیت شدن است ، به نکات زیر دقت کنید :
1- به هیچ عنوان فلش را از تلویزیون جدا نکنید.
2- هرگز تلویزیون را خاموش نکنید.
3- مواظب باشید که برق تلویزیون به هیچ وجه قطع نشود .